Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Hindistan Cevizi Yağıyla Saçlarınıza Bakım Yapın!

20.04.2018
788

Sayısız faydası ile öne çıkan hindistan cevizi yağı son yılların mucize bakım ürünlerinden. İşte hindistan cevizi yağıyla saçlara bakım yapma yöntemleri…

Hindistan Cevizi Yağıyla Saçlarınıza Bakım Yapın!

Hindistan cevizi yağı sağlıklı yönleriyle en çok tercih edilen yağlar arasına girmeyi başardı. Sayısız faydası ile öne çıkan hindistan cevizi yağı, saçları derinlemesine temizlemeye yardımcı olurken saçların nemlenmesinde ve güçlenmesinde de oldukça etkili. Saç tellerini kalınlaştıran ve saç uçlarındaki kırıkları da iyileştiren bu mucizevi yağı haftalık saç bakım rutininize almanızda fayda var.

Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır?

Hindistan cevizi yağını saçlarınıza her hafta bir kere uygulamanız yeterli. Bakım yapmadan önce saçlarınızı normal şampuanınızla yıkayın ve saçlarınızı bol su ile durulayın. Sonrasında saçlarınızı havlu ile sarın ve saçlarınızdaki fazla suyu alın.

Saçlarınızı bir tarak ile tarayın ve düzgün bir form almasını sağlayın. Daha sonra saçınızın uzunluğuna göre hindistan cevizi yağından bir miktar alarak yağı avuç içinizde eritin ve sonrasında saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Yağlı saçlara sahip olanlar yağı sadece saç uçlarına uygulayabilir. Kuru saçlılar ise hindistan cevizi yağını rahatlıkla saç diplerinde de kullanabilirler.

Yağın saçlarınıza nüfuz etmesi için en az 5 dakika boyunca saçlarınıza masaj yapın. Masaj sonrası yağı saçlarınızda bekletmek için duş bonesi kullanabilirsiniz. Saçınızı en az 2 saat hindistan cevizi yağı ile beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak bol su ile durulayın.

Saçlarınızı tutamlar halinde ayırarak da hindistan cevizi yağını uygulamak mümkün. Böylece saçlarınıza yağı eşit şekilde uygulamış olursunuz. Bu yöntemle saçlarınızın kırılma riskini de en aza indirebilirsiniz.

Duş sonrası saçlarınızın yumuşak ve ipeksi bir hal aldığını görebilirsiniz. Boyalı veya çok işlem görmüş saçlarınız varsa bu bakımı haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın daha canlı ve bakımlı hale gelmesi için hindistan cevizi yağı bakımını en az bir ay uygulamalısınız. Bir ay sonra saçlarınızın çok daha parlak, sağlıklı ve gir olduğunu görebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını ayrıca çeşitli şampuanlarda ilave edilmiş haliyle de bulabilirsiniz. Özellikle kuru ve kıvırcık saçlılar için hindistan cevizi yağı ilave edilmiş şampuanlar saçlara gerekli nemi ve esnekliği sağlayarak saçların çok daha ışıltılı ve güzel bukleli hale gelmesine yardımcı olur.

Yayın tarihi: 28.02.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.