Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Selami Şahin nereli eşi Didem Şahin kaç yaşında kimdir?

07.12.2017
996
Selami Şahin nereli eşi Didem Şahin kaç yaşında kimdir?

Selami Şahin müzik dünyasının beste fabrikatörlerinden biri olarak biliniyor. Peki Selami Şahin’in eşi kimdir çocukları Emirhan Şahin, Lider Şahin ve İrem Şahin ne iş yapıyorlar? Selami Şahin ve karısı Didem Şahin kaç yaşında ve aslen nereliler. Önce Selami Şahin ile eşi arasındaki yaş farkından başlayalım. Selami Şahin ile eşi Didem Şahin arasında tam 22 yaş farkı var. Didem Şahin ile 32 yıldır evli olan Selami Şahin onu henüz 14 yaşındayken gözüne kestirmiş. Selami Şahin şu an 69 yaşında (15 Ağustos 1948 doğumlu) eşi Didem Şahin 47 yaşında. 1985 yaşında evlenen çiftin 3 çocukları var.

SELAMİ ŞAHİN ASLEN NERELİ ARAP MI? : 6 kardeşi olan Selami Şahin aslen anne tarafından Mısırlı. Ailesi Mısır’dan Hatay’a gelip yerleşmiş. Annesi ile babası da burada tanışmış. Babası Hatay’ın yerlisi. Selami Şahin 7-8 yaşına kadar Türkçe bilmiyormuş. Verdiği bir röportajda ‘Türkçe’yi 7-8 yaşında ilkokulda öğrendim, ana dilim Arapçadır. ‘ diyor.

SELAMİ ŞAHİN’İN EŞİ KAÇ YAŞINDA : Geçtiğimiz yıl eşi Didem Şahin ile nikah tazeleyen Selami Şahin çocuklarıyla birlikte özel pozlar vermişti. Aile fotoğrafında çarpıcı olan eşi Didem Şahin’in genç görünümüydü. Didem Şahin ile Selami Şahin arasında 22 yaş farkı var. Ama daha önemlisi Selami Şahin eşi Didem Şahin’i henüz 14 yaşındayken evlenmiş. Çocuk gelini nasıl aldığını da verdiği söyleşide şöyle anlatmıştı: ‘Gar Gazinosu’nda sahneye çıkıyordum, kadınlar matinesi olurdu. Orada assolisttim. Eşim Didem de o zaman 14 yaşında, imzalı fotoğraf istedi benden. Bir baktım, ‘Ne güzel kız’ dedim ve imza karşılığında ‘Yanaktan bir öpücük verir misiniz?’ diye sordum… Hayır, ‘Annem kızar’ dedi. Fotoğrafı imzaladım, arka kısmına da telefonumu yazdım. Herkese bunu yapmıyordum ama!

SELAMİ ŞAHİN VE EŞİ DİDEM ŞAHİN KAÇ YAŞINDA EVLENDİ : 1 hafta sonra telefon çaldı, tanımadım! Hatırlattı ve buluşuk. Ben aşık oldum. Sonra 2’nci kez buluşmak için sözleştik. Ama 2’nci randevuya annesi geldi, ‘Kızımın peşini bırakın, biz sanatçıya kız vermeyiz’ dedi. 14 yaşında o zaman! Çok beğeniyordu beni, öyle aşka döndü. Çocuk gelinler mevzusuna karşıyım ama! Rızası olana tepki vermiyorum, zorla aile baskısıyla olana karşıyım. Eşime hala aşığım. Didem çok küçük yaşta benimle evlendi; benimle büyüdü. Babası yerine koydu. ‘

ÇOCUKLARI NE İŞ YAPIYOR? : Selami Şahin’in üç çocuğunda sadece kızı kendine farklı bir meslek seçmiş. Büyük oğlu Lider Şahin babasının müzik işleriyle ilgileniyor. Diğer oğlu Emirhan Şahin de babasının menajerliğini yapıyor. Selami Şahin’in tek kızı İrem Şahin ise gastronomi eğitimi alıyor. Aşçı olmayı hedefliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.