Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Gelin Makyajının Püf Noktaları!

15.05.2018
746

Yaz geliyor, tatil yaklaşıyor. Tabii ki heyecanın en büyüğü her zaman olduğu gibi gelinlerimizde… Hayatının bu en önemli gününde her şeyin, tabii makyajının da kusursuz olmasını isteyen gelinlerin bu konuda merak ettiklerini Profesyonel & Kalıcı Makyaj Uzmanı Demet Tecir ile konuştuk.

Gelin Makyajının Püf Noktaları!

Makyajınızı Günler Öncesinden Planlayın, Prova Yapın!

Makyaj yaparken elbette öncelikle dikkate almamız gereken yüz şeklimiz ve saç-ten rengimizdir. Fakat söz konusu olan bir gelin makyajıysa çok daha fazla etmeni bir arada değerlendirmemiz gerekir.

• Düğün açık havada mı, kapalı salonda mı olacak?

• Saçlar toplu mu, açık mı olacak?

• Gelinliğin modeli ve rengi

• Düğün günü tahmini hava sıcaklığı

• Düğün yemekli mi, kokteyl mi, danslı mı?

• Konuk sayısı (nikahtan sonra öpmek zorunda olduğunuz kişi sayısı, makyajınızın ne kadar dayanacağını tahmin etmeniz açısından önemli)

Makyajınızı son güne ve şansa bırakmayın. Bütün bu saydığımız değişkenleri ve sizin aklınıza gelmeyen daha pek çok etmeni, düğün makyajınızı yapacak olan profesyonelle görüşüp, kararınızı ona göre verin. Gelinliğin modeline göre açıkta kalan boyun, sırt, göğüs ve kollar da mutlaka makyaj planına dahil edilmeli. Makyajı bir kıyafet gibi düşünün. Kendinizi bu makyaj içinde rahat hissetmeli ve kendi düğününüzün tadını çıkarabilmelisiniz.

Fotoğraflarda Nasıl Görüneceğinizi Hesaba Katın!

Çıplak gözle bakıldığında kusursuz gibi görünen makyajlar, fotoğraflara bakıldığında hiç de öyle görünmeyebilir. Gelin makyajı mutlaka fotoğraf çekimi olacağı unutulmadan ve ortam aydınlatmasının nasıl olduğu da dikkate alınarak planlanmalıdır. Aşırı makyajdan kaçınmak en doğrusu… Gelin makyajında, cilt kusurları fark ettirmeden kapatılırken, öne çıkarılmak istenen yüz bölümleri de yine belli belirsiz vurgulanmalı.

Yayın tarihi: 30.04.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.