Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Mayo Temizliğinin Püf Noktaları

13.07.2018
723

Güneş ışınları, kremler ve tuzlu su bikini ve mayoların ömrünü kısaltabiliyor. Ancak bikinilerinizin temizliğini doğru yaparak ömrünü uzatabilirsiniz!

Mayo Temizliğinin Püf Noktaları

Bikini ve mayolar yaz aylarında iyi bir bakım gerektiriyor. Sıklıkla denize ve havuza girmek mayolarızamanla yıpratabiliyor. Güneş ışınları ve güneş kremleri de mayolara zarar veren diğer faktörler arasında bulunuyor. Mayo ve bikinilerinizin uzun ömürlü olması için bazı püf noktalarına dikkat etmelisiniz.

Mayo temizliğinin püf noktaları

Mayoların kumaşları hassas yapıda ve leke tutmayan bir malzemeden yapılır. Leke tutmadıkça veya gerekmedikçe çok fazla yıkamanıza gerek yok.

Mayolarınızı her deniz veya havuz banyosundan sonra soğuk su ile durulamalısınız. Üzerinde biriken deniz tuzu veya klor gibi maddeler mayolara zarar verir. Bu sebeple mayolarınızı mutlaka temiz su ile durulamayı ihmal etmeyin.

Mayolarınızı kuruturken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var. Eğer deniz kenarında kurutacaksanız ters çevirerek gölgelik bir yüzeyde kurutmalısınız. Kuruduğunda bez torbalara veya hava alan poşetlere koyarak muhafaza edebilirsiniz.

Mayolarınızı evde kurutmak için güneş ışığı yerine gölgelik bir alanı tercih edebilirsiniz. Mandal kullanmamaya dikkat edin. Mandal kullanımı kumaş üzerinde istenmeyen izler bırakabilir.Mayolarınızı çamaşır makinesinde yıkamamaya özen gösterin. Elde ve soğuk suda yıkayabilirsiniz.

Yıkarken deterjan ve kimyasal madde kullanmamalısınız. Deterjan kullanımı kumaşa zarar verir ve lastik yapısını bozar. Mayolarınızı yıkamak için deterjan yerine beyaz sabun kullanabilirsiniz, gereken hijyeni sağlayacaktır.

Mayolarınızı durularken çitileme ve kuvvet gerektiren hareketlerden kaçınmalısınız. Kolayca yıpranan ve tüylenen bir yapıya sahip oldukları için aşırı hareketlerden mümkün olduğunca kaçının. Nazikçe suya bastırmak suretiyle mayolarınızı yıkayabilirsiniz.Mayolarınızın kısa sürede yıpranmaması için her gün aynı mayoyu kullanmamalı ve en az iki üç çift mayoyu değiştirerek giymeyi denemelisiniz. Böylece her gün güneş ve deniz suyuna maruz kalmayan mayolar daha uzun süre kullanılabilir.

Mayo satın alırken çok parlak ve canlı renkler almaktan kaçınmak da renklerinin solmasını önlemek için bir diğer yöntem.

Mayolarınızı kullanmadığınız süre boyunca hava alan bir yerde muhafaza etmeniz hem temiz kalmasını hem de uzun ömürlü olmasını sağlar.

Yayın tarihi: 01.06.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.