Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Maskülen Tarz Nedir, Nasıl Kombinlenir?

06.12.2017
856

Şık maskülen tarz kombinler yapmak için çok rahat sokak stili yolları vardır. Yapmanız gereken tek şey kız giyimleri ile erkek tarzı kıyafetleri birbirleri ile karıştırmak…

Maskülen Tarz Nedir, Nasıl Kombinlenir?

Maskülen tarz, keskin ve sert hatlarıyla güçlü bir imaj yaratmak isteyen kadınların, erkeklerin kendilerine has renkleri tercih ederek, kendilerine büyük bir ustalıkla uyarlamasıyla oluşan bir stildir.

Bu tarzın önemli detaylarından bazılarını yüksek bel bol kesim pantolon, klasik tarz ceketler, geniş yakalı gömlekler, makosen ayakkabılar, papyon ve kravat örnek olarak gösterilebilir. Kadının gücü ve çekiciliğini ön plana taşıyan bu giyim tarzı Oversize (Standart beden) kabanlar, pantolon askıları ve loafer ayakkabılar bu stilin önemli imaj tamamlayıcılarıdır.

Bu tarz parçalar kullanmıyorsanız maskülen tarzı detaylarda yakalayabilirsiniz. Dişi bir kadını simgeleyen kalem eteklerden, geniş yakalı gömleklere, fular ve fötr şapkalarda dahil parçalar kullanmak sizi maskülen tarza biraz daha yaklaştıracaktır.

Smokin, maskülen tarzın önemli parçalarındandır. Smokin giyinerek iyi bir görünüme ulaşmak son derece basit. Parmak dekolteli ve bantlı topuklu ayakkabılar smokininizin altında çekici bir kadın görünümü oluşturur.

Maskülen tarz, bugünlerde sokaklara da taşınmaya başladı.

Günümüzün modası çok hızlı değişiklikler gösterir. Son dönemlerde ise maskülen tarzın sokaklardaki yansımasına bakılarak bu modanın ne kadar benimsendiğini görürüz. Maskülen tarza ayak uydurmak isteyenler için yüksek bel bol paça pantolonlar, tercihi etekten olanlar içinse mini eteklerinizin altına klasik boy erkek çorapları ve makosen tarz ayakkabılar kullanabilirler.

Kot pantolon bu stilin bir parçası kabul edilmese de siz maskülen detaylarla, kot pantolonu maskülen hale getirebilirsiniz. Kot pantolonları basit bir ceket-gömlek kombiniyle maskülen havaya sokabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.