Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Jelatin İçeren Cilt Maskeleri

11.04.2018
780

Jelatin, hayvan kollajeninden yapılır ve bu yüzden doğal cilt bakımında da oldukça etkilidir. Bir gıda olarak aldığınız zaman kollajeninizin en iyi şekilde yapılanmasına yardımcı olur, ancak cildinize uygulandığında ise çok daha yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Jelatin İçeren Cilt Maskeleri

Yüzünüze uyguladıktan sonra, gözeneklerinizi tıkayan ölü deri hücreleri ve yağı ile cilt sıyrıldığında cildinizi temizler. Ayrıca jelatın, cildinizde yumuşatıcı bir etkiye sahip olmasının yanı sıra, kurudukça aynı zamanda sıkı ve tonlu olmasına da yardımcı olur. İşte oldukça eğlenceli ve yararlı jelatin içeren cilt maskesi tarifleri

Cildinizi Jelatin İle Koruyun

Temel Meyve Suyu Jelatin Yüz Maskesi

Malzemeler

• 1 paket jelatin
• 1/2 bardak taze meyve suyu

Uygulanışı

Jelatin ve meyve suyunu küçük bir tavaya koyun ve sürekli karıştırarak jelatin tamamen eriyene kadar küçük bir ateşte yavaş yavaş ısıtın. Daha sonra karışımı bir kaseye dökerek buzdolabına koyup yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar bekletin. Doğru kalın kıvamın olup olmadığını görmek için ise ara ara karıştırın, eğer sıvı kıvamını yüzünüze sürülecek kadar kaybettiyse uygulamaya hazır demektir.
Daha sonra temiz yüzünüze ve boynunuza karışımı nazikçe ve eşit olacak şekilde bir yüz maskesi fırçası veya spatula yardımı ile yayın. Bu sırada göz ve üst dudak bölgesini temiz tutun. Artık uzanın, rahatlayın ve kuruyana kadar maskeyi cildinizde bekletin. Yaklaşık 20 dakika sonra maskeyi çenenizin altından başlayıp yukarıya doğru soyun. Son olarak taze soğuk su ile durulayın ve temiz bir havlu ile cildinizi kurulayın.

Yayın tarihi: 14.03.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.