Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

İşte bir haftada incelmenin 7 yolu

12.09.2018
841

Eğer yakın bir tarihte tatil planı yaptıysak, kendimizi tatilde daha özgüvenli hissetmek için çok çabuk kilo vermek isteriz. Kaslarınızı kaybetmeden kilo vermek ve incelmek için bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

İşte bir haftada incelmenin 7 yolu

Proteine Odaklanın

Normalde yediğiniz protein miktarından daha fazla protein yemelisiniz. Vüdunuzdaki protein miktarı artarken, gherilin hormonunun (açlık hormonu) seviyesi düşecektir. Tabii öncesinde günlük almanız gereken kaloriyi, karbonhidratı, proteini ve yağı hesaplamalısınız.

 
Sindiriminizi Hızlandırın

Sindiriminizi hızlandırmak için çiğ sebze yemek yerine pişmiş sebzeler yiyebilirsiniz. Çiğ sebzenin içerdiği selülozu sindirimemiz zordur. Bu yüzden sebzeleri pişirerek, selüloz enziminin önüne geçebilirsiniz.

Yeme İsteğinizin Önüne Geçin

Hepimizin tokken canı çikolata veya cips gibi abur–cuburlar yemek ister. Canınız bir şeyler yemek istediği zaman kendinize “yememem lazım” demektense, “daha sonra yiyebilirim” derseniz yeme isteğinizin önüne geçme konusunda daha başarılı olursunuz.
 

Nelerin Sağlıklı Olduğunu Bir Kez Daha Düşünün

Çiğ sebze ve meyvelerde bulunan früktoz şişkinliğe sebep olur. Bu yüzden bir hafta boyunca, meyve ve çiğ sebze yemek yerine pişmiş sebze tercih ederek şişkinliğin önüne geçebilirsiniz.

Akşam 5’te Karbonhidrat Yemelisiniz

Evet, yanlış duymadınız! Gün boyunca karbonhidrat ve şekeri öğünlerinizden çıkarın. Sadece protein ve sağlıklı yağlar içeren kahvaltı ve öğle yemeyi tercih edin. Akşamüzeri, karbonhidrat içeren besinler yiyebilirsiniz. Bunu yapmak sizin kan şekeri dengenizi düzenler ve şişkinliğe neden olan bakterileri azaltır.

Triphala Desteği Alın

3 bitkinin karışımından oluşan Triphala, sinidirim sisteminizi temizler ve sizi güçlendirir.

Egzersiz Planı Yapın

Bir haftada egzersiz yapmadan incelmek tabii ki de mümkün değil. Eğer bir hafta boyunca her gün planlı ve düzenli bir şekilde egzersiz yaparsanız, diğer maddeleri de uygulayarak bir haftada gözle görülür ölçüde incelmeniz mümkündür. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.