Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Hera Tipi Dudak Dolgusu

26.12.2017
869

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, Hera tipi dudak dolgusunda tasarımın önemini anlattı.

Hera Tipi Dudak Dolgusu

Daha dolgun dudaklara sahip olmak herkesin hayali. Ancak birçok kişi dudak dolgunlaştırma estetiğinin sonuçlarının doğal görünüp görünmeyeceği konusunda endişe duyuyor. Eğer alanında uzman ve estetik bilgisi olan bir cerrah seçilirse sonuçlarından memnun kalınan bir operasyon geçirilmesi sağlanır. Öncellikle bilinçli seçimler yapılması gerekir.

Peki, dudak dolgusu yaptırırken nelere dikkat edilmeli. Öncellikle dudak tasarımının doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bu nedenle dudak dolgusu operasyonunda cerrahınızın önerilerini mutlaka dikkate almalısınız. Çünkü dudağınızın yüzünüzün geneliyle uyumlu olması için bir takım ölçümler yapmış ve size bu hesaplamalara uygun önerilerde bulunmuştur. Hera tipi dudak dolgusunda, üst dudak 3/1, alt dudak ise 3/2 oranında tasarlanır. Üst dudaktaki kıvrımların simetrik olmasına da özen gösterilmelidir.

Dudakların doğal görünmesi çok önemli!

Daha doğal dudaklar için dudağa verilecek hacmin boyutu çok önemli. Yüzle uyumlu olacak şekilde dolgunlaştırma işleminin yapılması gerekir. Dudak dolgusunda kullanılan hyalüronik asit malzemesinin dozunun çok iyi ayarlanması, minimal dozlar kullanılmaya dikkat edilmesi gerekir. Mikro nano teknolojisi ile istenirse kişinin kendi vücudundan alınan yağ enjeksiyonu da yapılabilir. İmplant kullanımı ise riskli olduğu için genellikle tercih edilmiyor. İmplant uygulamasının geri dönüşümü çok daha zordur. Hyalüronik asit ve yağ enjeksiyonunun ömrü ortalama 1 yıldır. Bu süre yağ enjeksiyonunda çok daha uzundur. Etkisi geçici olduğu için bir sonraki uygulamada, hasta hoşnut olmadığı durumda dudak dolgusundan vazgeçebilir ya da istediği gibi şekliyle oynayabilir.

Ortalama 15 dakika süren bir operasyonla siz de daha dolgun dudaklara kavuşabilir. İnce dudakların verdiği mutsuz, yorgun ve yaşlı görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Dolgu enjeksiyonunun hemen ortaya çıkan sonuçlarıyla çok daha güzel bir şekilde gülümseyebilir, daha enerjik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tercihe göre mikro ve nano yağ tekniği ile dudak dolgusu işleminde hastanın kendi vücut yağlarından da faydalanabilir. Etkisi 2 yıla kadar süren bu teknik ile alerjik reaksiyon riski en aza indirgenmiş olur. Sizin için en uygun dudak dolgusu estetiğine karar verebilmek için alanında uzman bir estetik cerraha başvurmanız tavsiye edilir.

Katkılarından dolayı Op. Dr. Güncel Öztürk’e teşekkür ederiz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.