Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Harvey Weinstein ünlüleri taciz etmiş! Donna Karan şoku

14.12.2017
751
Harvey Weinstein ünlüleri taciz etmiş! Donna Karan şoku

Hollywood’un en ünlü yapımcılarından Harvey Weinstein hakkındaki cinsel taciz suçlamalarını kabul etti. Weinstein, 30 yıldır sürdürüğü tacizin ortaya çıkmasının ardından çalıştığı şirketin yönetim kurulu tarafından kovuldu.

Ucuz Roman (Pulp Fiction), Umut Işığım (Silver Linings Playbook) ve Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Weinstein’ın, sektöründeki birçok kadına yönelik cinsel taciz suçlamalarını New York Times gündeme getirdi. 65 yaşındaki, Oscar’lı Weinstein, özür dileyerek, ‘geçmişteki tavırlarından dolayı bazı çalışma arkadaşlarının acı çekmesine neden olduğunu’ itiraf etti.

Kadınlara cinsel tacizde bulunmakla suçlanan Hollywood’un ünlü yapımcısı Harvey Weinstein’in yakın arkadaşı olan ünlü modacı Donna Karan açıklamaları ile şaşkınlık yarattı. Daily Mail’e konuşan Donna Karan tacizci Weinstein’ın ‘harika’ biri olduğunu iddia etti. CineFashion ödüllerinin kırmızı halı töreni sırasında ise, “Bence kendimize dönüp bakmalıyız. Şu açık ki tüm dünyada kadınlara yönelik muamele her zaman tanımlanması gereken bir şeydi. Benim çalıştığım Haiti, Afrika, gelişmekte olan dünya kadınlar için zor” dedi.

DONNA KARAN’IN SKANDAL SÖZLERİ
Kadınların kendisine dönüp bakması gerektiğini vurgulayan Karan şöyle konuştu:

-“Aynı zamanda şunu düşünüyorum: Kendimiz nasıl sergiliyoruz? Kadın olarak kendimizi nasıl temsil ediyoruz? Ne istiyoruz? Tüm şehvetimizi ve cinselliğimizi sunarak bunu mu istiyoruz? Dünyanın geneline bakıyorsunuz, kadınlarına nasıl giyindiğine ve kendilerini sergileme biçimleriyle nasıl arandıklarını görüyorsunuz. Ne arıyorlar? Bela.”

Donna Karan’dan seks tacizi rezaleti!  Ünlü yapımcının taciz ettiği kadınlar kim?

KARAN ÖZÜR DİLEDİ: SÖZLERİM ÇARPITILDI

​Karan ise yeni bir açıklamada yayınlayarak yorumlarının ‘çarpıtıldığını’ savundu: “Hayatımı kadınları destekleyerek geçirdim. Hayatım kadınları giydirmeye, onların ihtiyaçlarına dikkat çekmeye, onları güçlendirmeye ve haklarını savunmaya adanmıştır. Açıklamalarım çarpıtıldı ve Harvey Weinstein’ın durumuyla ilgili hislerimi temsil etmiyor.”

Cinsel tacizin ‘kabul edilemez’ olduğunu belirten Karan, bunun kurbanı olan kişilerden özür diledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.