Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Hangi Vücut Tipi Hangi Jean’i Giymeli?

01.12.2017
902
Hangi Vücut Tipi Hangi Jean’i Giymeli?

Farklı vücut tipleri, farklı jean modelleri ile daha iyi görünebilirler. İşte farklı vücut tipleri için jean seçiminde dikkate alınacak bazı ipuçları:

  1. Yassı popolu vücut tipi: Yassı bir popoya sahip olanlar, kot pantolon seçerken arkada ciddi bir şekilde kıvrım oluşturan düz kesimli bir jean tercih edebilirler. Ayrıca düşük bel kesimleri veya yüksek bel kesimleri, popo bölgesini daha dolgun göstererek bu vücut tipi için uygun olabilir.
  2. Elma vücut tipi: Elma vücut tipine sahip olanlar, bacaklarının daha ince görünmesini sağlamak için düz kesimli ve yüksek bel bir jean seçebilirler. Ayrıca, düz renkli ve basit tasarımlı modeller, dikkatleri bel bölgesinden uzaklaştırarak bu vücut tipi için uygun olabilir.
  3. Armutsu vücut tipi: Armutsu vücut tipine sahip olanlar, popo bölgesindeki dolgunluk nedeniyle bootcut ya da flared jeanler tercih edebilirler. Bu kesimler, bacakların daha ince görünmesini sağlayarak vücut proporsiyonlarını dengeleyebilir.
  4. Kare vücut tipi: Kare vücut tipine sahip olanlar, bel bölgesinde kıvrım oluşturmayan, düz kesimli bir jean tercih edebilirler. Ayrıca, bacaklardaki hafif daralmaları olan skinny jeanler, bu vücut tipi için de uygun olabilir.
  5. Kum saati vücut tipi: Kum saati vücut tipine sahip olanlar, vücut hatlarını vurgulayan, bel bölgesinde kıvrım oluşturan yüksek bel bir jean tercih edebilirler. Ayrıca, bootcut ya da skinny jeanler de bu vücut tipi için uygun olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.