Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Düğünde Topuklu Ayakkabı Kabusuna Son! Gelinler Artık Daha Özgür!

09.01.2018
692

Yeni trend gelin ayakkabıları hem rengarenk hem de kişiye özel…

Gelin ayakkabıları artık bildiğiniz gibi değil! Şıklıkta birbiriyle yarışan ayakkabılar 2018’in trend konsepti Bohem tarzın da tamamlayıcısı…

Düğünde Topuklu Ayakkabı Kabusuna Son! Gelinler Artık Daha Özgür!

Gelinlik kadar gelinliğin tamamlayıcı unsurları gelin ayakkabıları da değişime uğradı. Hem şekil hem de renkleriyle fark yaratan gelin ayakkabıları, yeni sezonda da olmaya devam ediyor. Yalnızca beyaz ya da krem renkte değil, içinde farklı renkleri, dantelleri, çizimleri de barındıran gelin ayakkabıları, gelinlerin rahatı düşünülerek yapılan tasarımlarla dikkat çekiyor.

Her şeyiniz tamam, gelinliğiniz tam istediğiniz gibi, duvağınız, gelin buketiniz ve takılarınızla gelinliği tamamladınız. Ancak eğer yanlış ayakkabı seçerseniz, en mutlu gününüz kabusa dönüşebilir! Bütün gün ayağınızı sıkan ve canınızı çok yakan bir ayakkabının içinde zor anlar yaşayabilirsiniz.Ancak artık gelinler rahatlığı ve konforundan ödün vermeden de şık olunabileceğini keşfetti. En özel gününde topuklu ayakkabı kabusu yaşamaktan korkan gelinlerin imdadına birbirinden şık ve bir o kadar da rahat ayakkabılar yetişti. Spor tarzı sevenler için esprili dokunuşlarla tasarlanan modellerden, topuklu ama ayağı özgür bırakan ayakkabılara kadar her renkte ve her tarzda tasarlanan ayakkabılar gelinleri de mutlu ediyor. Babet veya sandalet tarzı tasarımlar da son yıllarda çokça tercih ediliyor. Ancak topuklu ayakkabıdan da vazgeçilemiyor. Platform ve dolgu topuk modellerin de gelinler tarafından tercih edilmesiyle, 2018’in trendi olan Bohem konsepti de yakalanmış olunuyor.Vintage, Gipsy ve Hippi tarzları içinde barındıran Bohem tarzı gelinlikler, son dönemin moda anlayışı. Gelin ayakkabıları da bu tarza uygun renk ve modellerde artık gelinlerin özgün, sıradan olmayan ve hem şık hem rahat tarzlarını tamamlıyor. Yüzlerce çeşit modeli bir arada görmek için 2-4 Şubat tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar’da yapılacak olan Evlilik Dünyası Fuarı’nı kaçırmayın! Ücretsiz olarak www.evlilikfuari.com adresinden online davetiyenizi bir an önce alarak klasik, geleneksel, modern veya vintage tarzda birbirinden özel gelin ayakkabılarını görme ve gelinliğinize en uygun modeli bulma şansını yakalayabilirsiniz.

Peki gelinlik için ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli?

1-Öncelikle ayakkabının nasıl bir malzemeden yapıldığına dikkat etmelisiniz.

Genel olarak gelinliğin kumaşından veya benzer olan kumaşlardan yapılan ayakkabılar tercih edilir. Ama siz özgün bir tarz koymak istiyorsanız kendinize ait bir dokunuşu da ayakkabıya ekletebilirsiniz. Belki bir dantel detayı, bir işleme veya toka gibi bir aksesuar.

2-Kumaş seçiminden sonra ikinci adım ayakkabının rengi.

Klasik olanı tercih edip gelinlikle aynı renk kullanabileceğiniz gibi, bambaşka bir renk de deneyebilirsiniz. Son yıllarda mor, kırmızı veya pembe tonları sıkça kullanılıyor. Rengi seçerken gelinliğinizdeki aksesuarları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

3- Öncelikli amaç rahat olması:

Kumaşı, modeli, rengi belirlediniz ama en önemli detayı atlamamalısınız. Bütün gün ayakkabının ayağınızda olacağını düşünerek topuk konusundaki seçiminizi ona göre yapmalısınız. Dilerseniz iki ayakkabı kullanma şansınız da var. Düğünün başında yüksek topuk veya dolgu topuklu bir ayakkabı kullanıp, ilerleyen saatler için bir de babet model yanınızda bulundurabilirsiniz.

4-Düğünün mevsimi de ayakkabı seçiminde önemli:

Bahar aylarında veya yaz ayında evleniyorsanız önü açık ayakkabı modelleriyle mevsime de uyum sağlamış olursunuz. Eğer kış ayında evleniyorsanız kapalı ayakkabılar doğru tercih olacaktır. Saten, ipek tarzı kumaşlardan yapılan gelin ayakkabıları kapalı da olsa şık tarzlarıyla gelinliğinizi tamamlayacak.

5. Düğün mekanı:

Düğününüz plajda mı, kırda mı yoksa düğün salonunda mı olacak? Gelin ayakkabısını seçerken bu detay oldukça önem taşıyor. Eğer plajda düğün yapılıyorsa ince topuklu bir ayakkabı sadece kabusunuz olacaktır! Dolgu topuk, spor modeller veya babet sizin için en uygunu olacaktır. Kır düğünlerinde de toprak zeminde ince topuklu ayakkabılar büyük sorun yaratacaktır.

6-Düğünün konsepti:

Klasik tarzda bir düğün planlıyorsunuz. Yemekli bir salon düğünü. Böyle bir konseptte giyeceğiniz ayakkabı hem rahatınıza hem de düğün mekanındaki şık konsepte uygun olmalı. Kır düğününde giyebileceğiniz spor tarzda bir model, böyle bir düğün için pek uygun olmayacaktır. Gelinliğiniz, takılarınız kadar ayakkabınız da konseptin şıklığını tamamlamalı.

7-Damadı da unutmayın!

Uyuma dikkat! Gelin olma heyecanıyla damat ile uyumu unutan gelinler için zor anlar yaşanabilir! Zira çok uzun topuklu bir ayakkabı, sizi damattan uzun yapıyorsa, ilk dansınız pek istediğiniz gibi olmayabilir… Damadın boyu sizin boyunuzla aynı ise çok dikkat çekmeyecek bir topukla durumu kurtarabilirsiniz. Ya da damattan çok kısaysanız babet veya kısa topuk yerine dolgu ya da platform ile durumu küçük dokunuşlarla şıklığa da çevirebilirsiniz.

Gelinlik, gelin buketi, gelin ayakkabısı, saç aksesuarları, taçlar, şapkalar, duvaklar, düğün pastası, damatlık, nikah davetiyesi ve evlilik hazırlığında ihtiyacınız olanları 3 günde görmeniz için size rehberlik yapan Evlilik Dünyası Fuarı’nı ziyaret etmeyi ve online davetiyenizi bir an önce almayı unutmayın!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.