Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

Botoks İle Saçları Canlandırmak Mümkün!

09.01.2018
1.252

Yeni yıla daha canlı saçlarla girmek mümkün! Sönük, cansız ve yıpranmış saçların tedavisinde de botoks kullanılıyor. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları saç botoksu ile saçlarn daha dolgun, hacimli ve parlak bir görünüme kavuşturulabildiğini belirtti…

Botoks İle Saçları Canlandırmak Mümkün!

Saç botoksu, aktif terkip maddeleri ile her bir saç telindeki kusurları gideren aprotein açısından zengin bir formül içerir. Bu proteinin içeriğindeki havyar yağı, kollajen, vitaminler, antioksidanlar, doğal asitler ve iyileştirici ajanlar karışımı, saçları nemlendirip besleyerek daha sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Saç botoksu ile saçları daha yumuşak, canlı ve hacimli hale geliyor. Saç botoksu, saç derisindeki gözeneklere ulaşarak, köklerdeki hasarı onarır, saç kanallarını kontrol eder, düzeltir ve kuru saçları nemlendirerek saçın canlanmasını sağlar.

Saçlar da yaşlanır!

Saçlarımız da bizimle birlikte yaşlanır. Zamanla canlı görünüm için gerekli olan protein kompleksini ve keratini daha az üretir. Bu da saç saçların zayıflamasına ve gücünü kaybetmesine neden olur. Saç botoksu, kökten uca kadar her saç teli boyunca etki ederek, saçın kaybettiği canlılığı ve hacmi geri kazanmasını sağlar. Saç botoksu ile saç bakımının etkisi iki ila dört ay sürer. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir. Uygulamanın etkisini en üst düzeye çıkarmak için keratin tedavisinden sonra sülfat içermeyen şampuanlar kullanılması tavsiye edilir.

Nasıl uygulanır?

Botoks enjeksiyonu ile saç tedavisinin süresi saçın uzunluğuna ve sıklığına bağlı olarak bir ya da iki saat kadar sürebilir. İnce uçlu iğneler aracılığı ile uygulanan bu işlemde hasta herhangi bir acı hissetmez. Botoks enjeksiyonu kanama ya da yara izi oluşturmaz. Özellikle perma, röfle gibi uzun ömürlü işlem görmüş, boyalı, dalgalı ve kınalı gibi saçlarda botoks uygulaması daha iyi sonuçlar vermektedir. Botoks enjeksiyonu saçı besleyip onardığı için daha hacimli ve daha estetik görünmesini sağlar.Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları, “Botoks enjeksiyonundan sonra bir iki hafta içinde saçın boyatılmaması, kimyasal saç şekillendirici kullanmamak gerekir. Eğer siz de kuru, yıpranmış, seyrelmiş ve cansızlaşmış saçlara sahipseniz, klinik ortamda ve uzmanlara botoks enjeksiyonu tedavisi uygulatarak daha sağlıklı ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz.”

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.