Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

6 Adımda Gece Bakım Rutini

09.01.2018
1.240

Gün içinde cildimiz uyguladığımız makyajdan, maruz kaldığımız kir ve toza kadar pek çok cildi yıpratan faktöre maruz kalır. Bu yüzden gece yatmadan önce cildimizi arındırarak bakım uygulamak şarttır. İşte 6 adımda gece bakım rutini…

6 Adımda Gece Bakım Rutini

1) TEMIZLEME:

Bazı zamanlar, yoğun ve yorucu bir günün ardından makyajınızı temizlemek size zor gelebilir. Ancak cilt bakımın da  hiç şüphesiz en önemli şey cildi uygun bir temizleyici ile yıkamaktır. Özellikle gün içinde cildimizde  pek çok kir ve makyaj kalıntıları birikir. Bu yüzden gece yatmadan önce cildimizi muhakkak arındırmalıyız. Temizleme işlemini yaparken cilt tipinize en uygun olan ürünü seçmeyi de unutmamalısınız.

2) PEELİNG:

Gece bakım rutininizin diğer bir adımı ise elbette peeling! Evinizde bulundurduğunuz malzemeler yardımıyla kendi peelinginizi çok kolayca hazırlayabilirsiniz. Eğer karma veya yağlı bir cilde sahipseniz haftada 2-3 kez peeling yapmanız size yetecektir. Kuru veya hassas ciltler dilerse bu adımı atlayabilir veya cilt tipinize en uygun olan bir ürünü haftada 1 kez kullanabilirler.

3) TONİK:

Cildinize uyguladığınız peelingden sonra kullanacağınız tonik, gözeneklerinizi sıkılaştırarak cildinizdeki tüm kiri içine çekecektir. Özellikle gözenekler ile başınız dertte ise bu adımı kesinlikle atlamamalısınız.

5) GÖZ ÇEVRESİ

Göz çevresi oldukça hassas cilt dokusuna sahiptir bu sebeple göz çevresi bakımı asla es geçilmemelidir! Doğal ve ışıltılı bir görünüm  için ve mutlaka göz kremi ve nem takviyesi mutlaka uygulanmalıdır. 

6) DUDAKLARINIZI NEMLENDİRİN

Gece bakım rutininin son adımı dudaklar! Gece yatmadan önce dudaklarınızı mutlaka nemlendirin. Bu sayede sabah kalktığınızda daha yumuşak,pürüzsüz ve yumuşacık dudaklarla uyanacaksınız. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.