Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

40’lı Yaşlardaki Kadınlar İçin 5 Muhteşem Saç Kesimi

03.08.2018
852

Gençlik çeşmesi miti hala gerçek olmadığına ve elimizdeki ürünler de yaş almamızı durduramadığına göre iş başa kaldı demektir. Hem gerçek anlamıyla hem de yan anlamıyla durum böyle. Çünkü özellikle 40’lı yaşlarını aşmış bir kadınsanız güzel ve size uygun bir saç kesimiyle harika görünmeniz mümkün. İşte 40 yaşını aşmış her kadının denemesi gereken ve ona ilerleyen yıllar için ilham olacak muhteşem saç kesimleri.

40’lı Yaşlardaki Kadınlar İçin 5 Muhteşem Saç Kesimi

Uzun ve Katlı Kesimler


İyi haber! Eğer saçınız uzunsa ve uzun saç kullanmayı da çok seviyordanız yıllar geçtikçe onlara kat verebilirsiniz. Çünkü 40 yaşından sonra hepimizin saçları zayıflamaya başlar. Bu nedenle de saçınız daha sönük bir görüntüye kavuşur. Ancak tabakalara ayrılmış ve katlı kesilmiş saçlar saçınızı daha yoğun gösterir. Hele bir de bu katlara tatlı dalgalar verdiğinizde çok daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

Dalgalı Küt 


40’lı yaşlarda saçlarda yaşanan incelmeyle birlikte saçınızın daha elastic hale geldiğini görürsünüz. Bu nedenle de daha stresli olan saçınız çok daha kolay kırılır. Ancak doğal olarak şekillendirilmiş dalgalı bir küt saç dipte dolgunluk yaratarak saçınıza daha hacimli bir görüntü kazandırır. Bu nedenle bir maşa yardımıyla saçlarınızın uçlarına dalgalar verebilirsiniz.

Modern Shag


Modern bir kısa kesim her zaman için sizi oldukça havalı gösterir. Ayrıca mükemmel bir üslupla kesilmiş bu saç saçınızın daha pırıl pırıl görünmesini sağlar ve nemini daha iyi tutan kısa saçınız her daim sağlıklı görünmeyi başarır. Çok fazla işleme gerek kalmayan bir modele ihtiyacınız varsa böyle bir modeli deneyebilirsiniz.

Kahküllü Kısa Küt


Bu kesimi iki nedenden ötürü çok seviyoruz: Öncelikle bilinçli olaral ince alın çizgilerini maskelemesi açısından harikadır ve bu nedenle yüzünüz çok daha genç görünür. İkincisi ise kahküllü kütler aklımıza gelebilecek en sofistike ve güzel kadınlarla eşleşir.

Kıvırcık Pixie

Buklelerinizi kestirmek sadece sabah rutininizi yarıya düşürmez aynı zamanda saçlarınızı çok daha sağlıklı ve parlak yapar. Geçmişin tüm hasarlarından kurtulmak ve tek tük beyazları kapatmak için de oldukça etkili bir yöntemdir.

Kaynak: Doğan Burda 

Yayın tarihi: 30.07.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.