Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

3 Soruda Influencer Olmak: Gürhan Kara

09.05.2018
777

Influencerları hep eğlenirken, birbirinden güzel pozlar verirken, hayatın tadını çıkarırken görüyoruz. Gezdikleri yerleri merak ediyor, yedikleri birbirinden lezzetli yemekleri tatmak istiyoruz. Giyim kuşamlarından bakım ritüellerine, gezdikleri yerlerden dinledikleri müziklere adım adım onları takip ediyor, onlardan ilham alıyoruz. Lakin onların aslında kim olduklarını pek de bilmiyoruz. Ve merak ediyoruz…

3 Soruda Influencer Olmak: Gürhan Kara

Bizim gibi meraklılar için artık her hafta Mahmure’de bir influencer ağırlıyor, o influencerı mercek altına alıyor, garip sorularla şaşırtıyor ve 3 soruda onu daha yakından tanımaya başlıyoruz.

Hazırsanız, başlıyoruz!

İlk konuğumuz, Hürriyet Seyahat’tin de gezginlerinden biri olan Gürhan Kara, namı diğer @tadindaseyahat. Seyahat aşığı, sevdalısı Gürhan Kara, 2011’de boğazdan çektiği Kuleli Askeri Lisesi’nin bir fotoğrafını paylaşarak başlayan Instagram yolculuğuyla takipçilerini 200’den fazla şehre yolculuğa çıkarmış birbirinden özel lezzetlerle tanıştırmış bir influencer. Sıra bizim onu daha yakından tanımamıza gelmedi mi sizce?

1- Influencer olmak bir yaşam stili gibi, sence de öyle mi?

Bence değil. Zaten yaptığımız paylaşımlar yaşadığımız yaşamı anlatmıyor mu? Bu işe başlarken çok seyahat ediyor, iyi yemek peşinde koşuyordum. Deneyimlerimi insanlarla paylaşmak için blog kurdum, sosyal medya hesaplarımı açtım. Yani aslında benim influencerlık öncesinde de yaşam stilim bu şekildeydi. Tabi aslında bambaşka yaşayan ve olmak istediği hayatı yansıtanlar var. Bu onlar için geçerli olabilir.

2- Zevk aldığın şeyleri yapıyor, onları paylaşıyorsun. Ama bu senin için bir kariyer de aynı zamanda. Kariyerimin doruğuna geldim dediğin nokta senin için neresi?

Tüm bu seyahatlerim, yemeği merkeze alıp yaptığım yolculuklar, dünya mutfaklarını tanıma merakım, sosyal medya, dergi ve gazeteler için ürettiğim içerikler bana yepyeni bir kapı açtı bile. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dünya Mutfakları ile ilgili ders vermeye başladım. Tüm bu tecrübelerimi üniversite öğrencilerine doğrudan anlatmak benim için çok farklı bir başarı. Bence kariyer açısından ulaşabileceğim en güzel noktalardan birine ulaştım bile.

3- Kariyerinde ulaşabileceği en güzel noktalardan birine ulaşmış biri olarak, daha doğrusu buna ek olarak, bu işin en güzel yanı nedir sence?

İnsanların senin tavsiyelerine önem vermesi, senin gezdiğin yerlere gitmek istemesi, yediğin yemekleri merak edip gidip denemesi ve olumlu tepkiler almak en güzel motivasyon kaynağı. Bir de yeni insanlarla tanışma imkanı vermesi de çok güzel. Örneğin senin gibi iyi bir arkadaş kazanmış oldum 🙂

Röportaj ve röportaj fotoğrafları Hakan Kütahya

Gürhan Kara’yı daha da yakından tanımak için;

http://www.gurhankara.com
http://www.tadindaseyahat.com

Yayın tarihi: 31.01.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.