Tarif Mekanı – Yemek tarifleri ve hayata dair…

11 Adımda Evinizi Eylül Ayına Hazırlayın

07.09.2018
1.068

Yaz; okula dönüş hakkında konuşmalar başladığında biter. Okul hazırlıklarıyla beraber evlerde bir telaş başlar. Yavaş yavaş yazlık giysiler kaldırılır, çocuk odalarına ders çalışma alanı da dahil olmak üzere bir çeki düzen verilir. Mimar Figen Erdağ Demircan; eylül döneminde evlerde yapılabilecek değişiklikler hakkında bilgi verdi.

11 Adımda Evinizi Eylül Ayına Hazırlayın

1.MODERN VE GELENEKSELİ BİR ARADA KULLANIN

Kilimlere, yastıklara, örgü battaniyelere evde yer açın. Havalar serinler serinlemez onlara ihtiyaç duyacaksınız. Modern ile gelenekseli bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Doğu motifli bir kilimle modern örgü bir battaniye birbirine yakışacaktır.

2.SONBAHAR RENKLERİNE YÖNELİN

Evinizde sonbahar havası yaratmak için büyük değişiklikler gerekmiyor. Mutfak, banyo havlularınız, runnerlar, örtüler, nevresim takımları gibi detayları alıp sonbahara yakışır renklerle hepsini değiştirin; işte size küçük ama keyifli bir sonbahar dekorasyon fikri.

3.SONBAHAR SEBZELERİ YETİŞTİRİN 

Küçük mutfak saksıları alın; bu saksılarda sonbahara özgü bitkiler, sebzeler yetiştirin.

4. MUMLARA EVİNİZDE YER AÇIN

Sonbaharı çağrıştıran tarçın, elma gibi kokulardan oluşan mumlar size ve ailenize mutluluk verecektir.

5. DOĞAYA ADIM ATIN

Çocuklarınızla yapraklar, kozalaklar toplayın; evde bu materyallerle minik şaheserler yaratabilir veya hepsini bir çanakta toplayarak evinize sonbahar renklerini getirmiş olursunuz.

7. SARI IŞIKLARA GEÇİŞ YAPIN

Eğer beyaz ışık kullanıyorsanız bunları sarı renk veren ampullerle değiştirin. Tepeden aydınlatma yerine bir lambader kullanmak evin havasını tamamen değiştirecektir.

8.EVİNİZİN KAPISINI UNUTMAYIN

Evinizin kapısına sonbahar yapraklarından oluşan bir süs hazırlayabilirsiniz.

9.YAZLIKLARI AYIRIP ELEYİN

Tüm yazlık giysileri yıkamak, bazalara yerleştirmek için vakit yaratın. Fazla eşya her zaman yorucudur. Bu işlemleri yaparken artık kullanmadığınız giysi ve eşyaları ihtiyacı olanlara verin.

10. DEKORASYON DERGİLERİ ALIN

Güzel bir çay, sahlep ya da kahve eşliğinde okuduğunuz dergilerden ilham alın; mutlaka sevdiğiniz ve uygulamak istediğiniz bir öneriyle karşılaşacaksınız.

11.BİR MİMARA DANIŞIN

Evinizi yenilemek için en iyi dönemlerden biri olan sonbahara geçiş döneminde profesyonel yardım alabilirsiniz. Bir mimara danışarak evde yapmak istediğiniz değişiklikler için start verin.

Yayın tarihi: 31.08.2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.